Nisan Ayında Doğanlar Hangi Burçtur?

  • Tahmini Okuma Süresi: 7 dakika

Nisan Ayında Doğanlar Hangi Burçtur?

Nisan ayı koç burcu ile boğa burcuna ev sahipliği yapan bir bahar ayıdır. Bu ayın 21 Mart’tan 20 Nisan’a kadar olan döneminde doğan kişiler koç burcudur. 21 Nisan’dan sonra doğanlar ise boğa burcuna aittir.

Koç Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

21 Mart’tan 20 Nisan’a kadar geçen dönemde doğan kişiler koç burcuna mensuptur. Koç burcu ateş grubunda yer alır. Bu burçtan olan insanların en temel özellikleri arasında maceraperest olmaları ve hareketli, canlı bir yaşama sahip olmaları gelir. Koç burcu insanı cesurdur, girişimci ve atılgandır, dışa dönüktür. Liderlerin pek çoğunun koç burcu olduğu söylenebilir. Kabına sığmayan, yeniliğe açık olan, başarı odaklı, atılımcı kişilerin burcu olan koç sabırsızlığı ile de ünlüdür. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır. Bu da savaşçı ruh, değişkenlik ve erkeksiliği işaret eder. Koçun karşıt burcu olarak terazi bulunur. Koç burcu için uğurlu gün, şanslı sayı 9, değerli taşlar ise ametist, pırlanta ve yakuttan oluşur.

Koç Burcunun Kişisel Özellikleri Nelerdir?

12 adet burcun arasında ilk sırada koç burcu gelir. Ben merkezcilik, hareketliliği sevmek, yaşamda aktif olmak ve hızlı hareket edip hızlı düşünmek koç burcunun ilk fark edilen özellikleri arasında sayılır. Koç burçları hem meraklı, araştırmacı hem de yaratıcıdır. Merak ettikleri şeylerin ayrıntısını keşfedene kadar peşini bırakmazlar. Koçlar fazlasıyla girişimci ve üretkendir. Belirledikleri amacı elde edene kadar en ince ayrıntılarına kadar gidecekleri yolu planlayarak ilerlemeye devam ederler. Enerjik ve atılgan oldukları için genellikle başladıkları projelerinde başarılı olurlar. Koçların olumsuz oldukları bir özellikleri bencil olmaları şeklinde açıklanabilir. Bencil oldukları için söz dinlemek istemez, farklı seslere kulak vermezler. Genellikle sabırsızdırlar, her şeyini hemen sonuçlanmasını isterler.

Koç Burcunun Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Koç burcu insanları çoğunlukla uzun boyludur, güçlü kollara ve bacaklara sahiptir. Keskin bakışları, uzun yüzleri ve güzel dişleri vardır. Koçlar spora meraklıdır. Bu da güzel bir vücuda sahip olmalarını sağlar. Koç burcu insanları genellikle dış görünüşleriyle dikkat çekici olurlar.

Koç Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

İdealist, tutkulu, inatçı olmak koç burcu kadının ilk olarak fark edilen üç adet özelliği arasında yer alır. Bu burcun kadınları enerjik ve neşelidir. Koruyup kollayan ve sahip çıkan tarzdaki erkeklerden hoşlanırlar. Çocuğa ve aile yaşamına önem verirler. İdealist ve tutkulu karakterlerini evlilik ile çocuk yetiştirme tarzlarına da yansıtırlar.

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Yakışıklılık, çekicilik, atletik vücut koç burcu erkeğinin fiziksel yönlerini yansıtır. Bu burcun erkeğini elde etmek zorlu bir süreçtir. Cesur, atılgan ve otoriter bir havaları vardır. Her zaman ön planda ve vazgeçilmez olmayı severler. Koç burcu erkeği ilişkiyi yönetmeyi sever. Bağımsızlığı seviyor görünseler de sahip çıkacakları ve mutlu olacakları bir ilişkinin arayışında olurlar. Heyecanlı ve dolu dizgin bir aşk hayatları vardır. Kıskanç olan koç erkekleri aynı zamanda gururuna da fazlasıyla düşkündür.

Boğa Burcunun Genel Özellikleri Nelerdir?

21 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında boğa burcu yer alır. Toprak grubunun burcudur. Zenginlik burcu olarak da adlandırılır. Kararlı, ne istediğini bilen, lüksü seven, sıkıntıya gelemeyen boğa burcu insanları sıcak kanlıdır. Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Karşıt burcu ise akreptir. Venüs güzelliği, ihtişamı, güzel sanatları ve yüksek zevkleri temsil eder. Boğa burcu insanları sevecendir, sadakate, arkadaşlığa ve aile yaşamına çok önem verir. Bu burca mensup olan kişiyle bir ömür geçirilebilir. Sevdiklerinin arkasında dururlar ve desteklerini esirgemezler. Hassas bir ruhları vardır. İnatçı ve kararlı oluşları da dikkat çekici özellikleri arasında sayılır.

Boğa Burcunun Kişisel Özellikleri Nelerdir?

Bir boğa burcunun en belirgin özelliği dikkatli oluşu, hedefe kilitlenebilmesi ve maddi yönlere önem vermesidir. Lüks yaşam, maddi güç elde etmek, para biriktirmek ve kazanç elde etmek boğa burcunun önemli yönlerindendir. Birebir ilişkilerde boğalar oldukça güvenilirdir. Sadakate çok önem verirler. Yardımseverdirler. Yapamayacakları sözleri ağızlarından çıkarmazlar. Güvenmeye ve güven vermeye dikkat ederler. Bir boğanın kalbini kazanmanın yolu güvenden geçer. Boğa burcu insanları rahatlarına fazlasıyla düşkündür. Yaşamın her alanında konforlu olmak isterler. Finansal mevzularda başarılıdırlar. Güzel sanatlar, ihtişamlı ve rahat bir yaşam tarzı boğa burcu insanını en çok mutlu eden unsurlardandır.

Boğa Burcunun Fiziksel Özellikleri Nelerdir?

Mahmur bakışlı, kısa boylu ve güçlü boyun yapısı bu burcun fiziksel yönlerindendir. Saçları gürdür. Bakışları sıcak ve ilgilidir. Boğa kadınları genç yaşta güzel bir görünüme sahip olur, ilerleyen yaşlarda kilo almaya eğilimlidir.

Boğa Burcu Kadınının Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu kadını aşka çok değer verir. Gerçek sevgiyi aramaktan vazgeçmez. Sessiz, ağırbaşlı bir yapısı vardır. Duygularını derinlerde yaşar. Kadifemsi bir ses tonları vardır. Güzel görünmeye ve bakımlı olmaya özen gösterirler. Boğa burcu kadını sorumluluk sahibidir, vazife bilinciyle hareket eder. İyi bir anne ve sadık bir eş olabilir. Disiplinli ve kurallı bir kişiliği vardır. Yemek yemeyi ve yapmayı severler.

Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri Nelerdir?

Boğa burcu erkeği sakin, ağır ve ciddi bir görünüme sahiptir. Sabırlı, sadık ve şefkatlidir. İyi bir baba adayıdır. Zenginliğe önem verirler. Rahat ve lüks içerisinde yaşamayı severler. Para kazanma bilinci ile hareket ederler. Evcimen oldukları için iyi bir aile babası olabilirler. Aile bağlarına değer verirler. Bir boğa burcu erkeği evlilikte mutfakla ilgilenen, bakımına özen gösteren ve sadık bir eş arar. Bir süre çapkınlık yapsa bile evlenerek bağlanmaya hazırdır. Dışarıya pek yansıtmasalar da duygusallardır. Ailede yardım ihtiyaç olduğunda herkesin ilk aradığı kişi boğa erkeğidir.
Gmoji ile mesajlaşırken hediye gönder!

Unutma, Gmoji sevdiklerine hediye göndermenin en yeni ve en kolay yoludur. Uygulamayı indirdikten sonra katalogdan dilediğin hediyeyi seçebilir, istediğin sohbet uygulamasından göndererek sevdiklerini şaşırtabilirsin. Şimdi Gmoji’yi keşfet!

Gmoji'yi Şimdi İndir!

1111

Mesajlarında Gerçek Hediyeler Gönder