Hangi Çiçek Ne Anlama Gelir?

  • Tahmini Okuma Süresi: 5 dakika

Hangi Çiçek Ne Anlama Gelir?

Çiçek almak özen gerektiren bir iştir. Her çiçek farklı bir anlam taşır. Hepsinin kendine ait bir duygusu vardır. Siz de taşıdığınız duyguları karşınızdaki insana çiçek yoluyla anlatmaya çalışabilirsiniz. Elbette, çiçeklerin anlamları ve anlattıkları, karşı tarafa sesli olarak iletilmez. Hissetmek, insanın yaradılışındaki en güzel hediyelerden bir tanesidir. Hayatın getirdiği stresten ve yorgunluktan bir an olsun sıyrılıp doğanın bize getirdiği mesajlara gönül gözümüzü açmaya başladıkça her şey daha çok netlik kazanır. Bu mesajlar, kimi zaman kalbinizin ritmini değiştirir. Bu nedenle hangi çiçek ne anlama gelir bilmek oldukça önemlidir.

İnsanlar, hayat yarışına bazen kendilerini öyle bir kaptırırlar ki çevresindeki canlıların kendilerine bir şey anlatmak istediklerinin farkına varamazlar. İnsan ne zaman duygularını takip etmeye başlarsa dışarıdan gelen fısıltılar da diğer her şeyi bastırmaya başlar. Çevremizde bulunan çiçekler aslında hep bir şeyler anlatır ama insan onu duymak istediğinde ancak anlar. Doğanın dile getirdiklerini anlayabilmek için daha çok yoğunlaşmamız gerekir.

Papatya

Temizliği, saflığı ve doğallığı simgeleyen papatya, birine ‘seni seviyorum’ demenin en sade yoludur. Canlılık, bolluk ve yenilenme anlamlarını da taşıyan papatya, sevgiliye vermek için uygun bir çiçek değildir. Bunun yerine Anneler Günü’nde annenize bir demet papatya alabilirsiniz. Annelerin karşılık beklemeden verdikleri sevgisine ‘seni her şeyimle seviyorum’ demek için papatyaları kullanabilirsiniz.

Karanfil

‘’Hangi renk çiçek ne anlama gelir?’’ sorusu aslında karanfil almadan önce aydınlatılması gereken hususlardan bir tanesidir . Çünkü karanfiller, tıpkı güller gibi farklı renklere ayrılır ve her renk farklı bir anlam taşır. Kırmızı, beyaz, sarı, mor gibi renklere sahip karanfiller arasından hangi duyguyu ifade etmek istediğinize göre seçiminizi yapmalısınız. Örneğin kırmızı karanfil, kırmızı gül gibi aşkı simgeler. Ancak karanfilde kırmızı renk, kırmızı güle göre daha ateşli ve baskındır. Bu nedenle tutkulu aşıklar birbirlerine kırmızı karanfil hediye ederler.

Lale

Zarafetin ve asaletin simgesi olan lale, insanlara rahatlık hissi sağlar. Hangi renk olursa olsun çevresinde lale olan insanın içini huzur kaplar. Arkadaşınızın veya sevgilinizin iş yerine çiçek gönderme gibi bir düşünceniz varsa, seçiminizi laleden yana kullanabilirsiniz. Resmi bir hava da katan laleler, zarafet ve asaletin yanında aşk hissi de taşır. Kırmızı, sarı, pembe, beyaz gibi çeşitleri olan lalenin her rengi farklı bir anlam taşır. Kırmızı lale aşkı, beyaz lale saflığı, sarı lale saygıyı, pembe lale ise şefkati temsil eder.

Orkide

İhtişamlı bir görünüme sahip orkide, çiçek anlamları sözlüğünde zenginliği sembolize eder. Kokusuyla bulunduğu yerin havasını tamamen değiştiren orkideler, sevgilinize duyduğunuz aşkın ne kadar yüce olduğunu anlatmak için iyi bir seçenektir. Her çiçekte olduğu gibi orkide de renkler son derece önemlidir. Beyaz orkide masumluğu, fuşya orkide samimiyeti, sarı orkide tutkuyu, mor orkide asaleti, mavi orkide ise zenginliği simgeler.

Açelya

Açelya için genel kanı her şeyin bittiğini simgelemesi yönündedir. Ancak bu bilgi tamamen yanlıştır. Açelyanın gerçek anlamı, bastırılmış duyguların dışavurumudur. O an için karşı tarafa anlatılamayacak hisler en güzel açelyayla dile dökülür. Kimi zaman da özlem duyduğunuz ama bir türlü ulaşamadığınız kişiye çaresizliğinizi göstermenin bir yolu olarak kullanılır. Sevgilinize hediye ettiğiniz takdirde ona duyduğunuz derin aşkı ve özlemi anlatmış olursunuz. Kelimelerle anlatılamayacak birçok duygunun tercümanı olan açelyalar, çiçeklerin anlamı hakkında doğru bilgi sahibi olmanın ne kadar önemli olduğu gösteriyor.

Gmoji ile mesajlaşırken hediye gönder!

Unutma, Gmoji sevdiklerine hediye göndermenin en yeni ve en kolay yoludur. Uygulamayı indirdikten sonra katalogdan dilediğin hediyeyi seçebilir, istediğin sohbet uygulamasından göndererek sevdiklerini şaşırtabilirsin. Şimdi Gmoji’yi keşfet!

Gmoji'yi Şimdi İndir!

1111