Erkeklere Nasıl Hediyeler Alınır?

  • Tahmini Okuma Süresi: 5 dakika

Erkeklere Nasıl Hediyeler Alınır?

Kadınlara nazaran erkeklere hediye almak çok daha zordur. Bunun nedeni ise hem seçeneklerin daha az olması hem de erkeklerin bu işe daha az önem veriyormuş gibi görünmeleridir. Halbuki erkekler de kendilerine hediye alınmasına, kadınlar kadar önem verir. Tek farkı bazen sevinçlerini onlar kadar iyi dile getiremezler. Fakat bu durum erkeklerin hediyelerden hoşlandığı ve hediye aldığında mutlu olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

“Erkeğe hediye ne alınır” diye kendini paralayan insanlar olsa da cevap aslında çok basit. Tek yapmanız gereken biraz farklı ve yaratıcı olmak. Örneğin, saat, cüzdan, kemer gibi hediyeler artık çok demode olduğu için asla almamanız gereken hediyeler arasında bulunuyor. Erkekler duygularını çok iyi gizleyemedikleri için aldıkları hediyeyi beğenmedikleri takdirde beğenmiş gibi yapamazlar. Ne sizin ne de karşı tarafın böyle bir duruma düşmemesi adına seçiminizi yaparken ince eleyip sık dokumanız gerekiyor.

Tasarım Tişört

En basit ve bütçeyi zorlamayacak hediye tasarım bir tişört olacaktır. Burada önemli nokta tişörtün tasarım olması. Aksi takdirde klasik bir tişört aldığınızda, kendisini geçiştirdiğinizi ve pek fazla önemsenmediğini hissedecektir. Halbuki sevdiği bir filmin, dizinin veya karakterin basılı olduğu veya bunlarla ilgili bir tişört aldığınızda kendisini tanıdığınızı ve fikirlerine önem verdiğinizi düşünecektir. Kadınlar için hiç de uygun olmayan bu hediye erkekler için harika bir seçim olacaktır.

Forma

Erkeğe hediye önerileri arasında sıyrılan fikir genellikle forma oluyor. Çünkü Türkiye’de futbol izleme oranı bir hayli yüksek ve erkekler de genellikle tuttukları takımın eski veya yeni fark etmeksizin, forması olsun isterler. Üstelik formaların her sene değiştiğini göz önünde bulundurursak, bu formanın zaman geçtikçe anı niteliği kazanacağını ve hayatının bir köşesini mutlaka size ayıracağını söyleyebiliriz. Hediye olarak forma seçseniz dahi bunu çeşitlendirebilirsiniz. İllaki futbol forması alacaksınız diye bir kaide yok. Hediye alacağınız kişi basketbolla ilgileniyorsa basketbol forması veya başka formalar da alabilirsiniz.

Dolma Kalem

Dolma kalem her erkeğe hediye edilecek bir ürün değildir. Öncelikle hediye alınacak erkeğin çalıştığı iş buna uygun olmalıdır. Yazmayı seven, şiir, hikâye gibi amatörce olsa da bir şeyler kaleme alan kişiler için de son derece güzel ve anlamlı bir hediye olacaktır. Şüphesiz ki her erkek özel tasarım veya üzerinde ismi yazan bir dolma kaleme bayılır. Klasik ve şık bir görünüme sahip olduğu için her zaman cezbedicidir fakat burada pratiklik ve işlevsellik devreye giriyor. Hediyeyi alacağınız kişi birkaç gün kullanıp hediyenizi bir kenara bıraktıktan ve unuttuktan sonra bir anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle, dolma kalem hediye etmeden önce bir kez daha düşünün.

Spor Müsabakası Bileti

Dönüp dolaşıp işin ucu bir şekilde spora bağlanıyorsa bunun sorumlusu biz değiliz, erkekler. Türkiye’de yaşayan erkeklerin bir bölümü futbol, diğer bölümü ise basketbol izliyor. Oldukça büyük bir kitle olan bu erkek seyirci grubu, hayatları boyunca bir kere de olsa destekleri takımın maçına gitmek isterler. Siz de burada devreye girip, hediye alacağınız erkeğe bir ilki yaşatabilirsiniz. Sezonun ilk veya son maçına ya da en önemli maçına alacağınız bilet, karşınızdaki erkeğin aklını başından alacaktır.

Oyun Konsolu

Oyun konsolu, bütçe gerektiren bir hediye olsa da her erkeği sevindirecek özelliğe sahip. Eğer bir oyun konsoluna ayırabileceğiniz fazladan paranız varsa mutlaka değerlendirin. Hele ki hediyeyi alacağınız erkek sizin için özel biriyse, erkeğe hediye notu ile birlikte hediyeyi takdim edebilirsiniz.

Gmoji ile mesajlaşırken hediye gönder!

Unutma, Gmoji sevdiklerine hediye göndermenin en yeni ve en kolay yoludur. Uygulamayı indirdikten sonra katalogdan dilediğin hediyeyi seçebilir, istediğin sohbet uygulamasından göndererek sevdiklerini şaşırtabilirsin. Şimdi Gmoji’yi keşfet!

Gmoji'yi Şimdi İndir!

1111