Beyaz Çiçek Ne Anlama Gelir?

  • Tahmini Okuma Süresi: 5 dakika

Beyaz Çiçek Ne Anlama Gelir?

Her ne kadar beyaz çiçekler masumluğu simgelese de “beyaz çiçek” oldukça geniş bir kavrama sahiptir. Zira her çiçeğin rengi kadar türü de farklı anlamlara gelir. Bu nedenle beyaz çiçek ne anlama gelir sorusunu cevaplamadan önce hangi beyaz çiçekten bahsedildiği önem arz eder. Her ne kadar sevdiğiniz birine hediye edebileceğiniz birkaç çeşit beyaz çiçek olsa da, aslen gülden karanfile, laleden hanımeline kadar onlarca beyaz çiçek mevcut.

Eğer sevdiklerinize beyaz çiçek hediye edeceksiniz mutlaka yazımıza bir göz atmanızda fayda var! Peki, hangi beyaz çiçek ne anlama gelir, zaman kaybetmeden incelemeye başlayalım.

Beyaz Gül Ne Anlama Gelir?

Güzelliği, zarafeti, masumiyeti ve saflığı anlatan beyaz gül, aynı zamanda gizli duyguları temsil eder. Pek çok kültürde insanlar, güzel duygularını karşısındaki insana aktarabilmek için beyaz gülü aracı olarak kullanmışlardır. Bir rivayete göre bütün güller beyazdır. Sonradan üzerine konan aşk öpücükleri sayesinde kırmızı ve diğer renkleri almışlardır. Tabii bu gibi iddialar rivayetten öteye geçmese de tek bir gerçek var ki o da beyaz gülün daima saf ve temiz duyguları temsil etmesi.

Saflıkla özdeşleşen beyaz gül, yalnızca aşkı anlatmaz. Genelde düğünlerde kullanılan beyaz gül, saflık birlik ve beraberliğin yanı sıra beraber yapılacak yeni başlangıçların da simgesidir. Yalnızca sevgiyi değil, umudu ve saygıyı da temsil eden beyaz gülleri sevdiğiniz birine arkadaşlığınızın bir simgesi olarak ta hediye edebilirsiniz.

Beyaz Papatya Ne Anlama Gelir?

Temizlik, saflık ve doğallığı simgeleyen beyaz papatyalar, karşınızdaki insana ‘seni seviyorum’ dememin en güzel ve en doğal hali olacaktır şüphesiz. Canlılık, yenilenme ve bolluk gibi anlamları da taşıyan beyaz papatyalar, yalnızca sevgiliye alınmaz. Söz gelimi, annenize hangi çiçeği almanız gerektiğine dair bir ikileme düşerseniz, kesinlikle beyaz papatyaları tercih etmenizi öneririz. Bizi hiçbir çıkar gözetmeksizin, karşılıksız seven ve ne olursa olsun yanımızdan ayrılmayan annelerimize ‘seni bütün kalbimle seviyorum’ demek için kullanabileceğiniz beyaz papatyalar, bulunduğu ortamın atmosferini de enfes kokularıyla bir anda değiştirecektir.

Beyaz Karanfil Ne Anlama Gelir?

Saf ve temiz duyguları temsil eden beyaz karanfil, tertemiz bir aşkı simgeleyeceği gibi, doğal ve kirlenmemiş bir arkadaşlığa da işaret edebilir. Bu nedenle hem sevgililer gününde hem de yeni işe başlayan bir arkadaşınızı tebrik etmek için tercih edilebilir. Unutmayın, beyaz çiçeğin anlamı çoğu durumda saflıktır.

Beyaz Lale Ne Anlama Gelir?

Lalelerin güzel olduğu kadar bakımlarının zor olduğunu da söylemekte fayda var. Çeşit çeşit renge sahip lalelerin her bir rengi, farklı bir anlam barındırır. Beyaz lale ise tıpkı diğer beyaz renkli çiçeklerde olduğu gibi saflığı ve temizliği simgeler. Fakat beyaz lalenin bir ağırlığı olduğu için her ortamda kullanmak uygun değildir. Genellikle iş yerlerinde tercih edilir.

Beyaz Orkide Ne Anlama Gelir?

En çok tercih edilen orkide çeşidi olan beyaz orkide, zarafetin, masumiyetin ve saf sevginin simgesidir. Her zaman gönül rahatlığıyla seçebileceğiniz bu çiçek, erkeklerin hayatlarında bulunan özel saydıkları kadınlara verebilecekleri en zarif hediyelerden bir tanesi olarak kabul edilir. Buna ek olarak dekoratif amaçlı da kullanılabilen beyaz orkide, şık salonların vazgeçilmez bir aksesuarıdır.

Gmoji ile mesajlaşırken hediye gönder!

Unutma, Gmoji sevdiklerine çiçek göndermenin de en yeni ve en kolay yoludur. Uygulamayı indirdikten sonra katalogdan dilediğin beyaz çiçeği seçebilir, istediğin sohbet uygulamasından yazacağın güzel bir sözün hemen ardından göndererek sevdiklerini şaşırtabilirsin. Şimdi Gmoji’yi keşfet!

Gmoji'yi Şimdi İndir!

1111

Mesajlarında Gerçek Hediyeler Gönder