Bebek Ayak İzi Neden Alınır?

  • Tahmini Okuma Süresi: 2 dakika

Bebek Ayak İzi Neden Alınır?

Her şeyden önce bebeklerin ayak izi yerine neden parmak izi alınmaması sorusuna cevap vermek gerekir. Yeni doğanların parmak izlerinin hemen oluşmaması nedeniyle ilk olarak ayak izi alınır. Her bireyin parmak izi ile ayak izinin aynı olması nedeniyle de yeni doğanlarda parmak izi oluşmaması ayak izi alınmasına sebebiyet veriyor.

Hatta genellikle bebeklerin ayak izi alınırken annelerin de parmak izi alınır ve yan yana konur ki bu bebek bu annenindir demek için…

Bebek Doğduktan Sonra Yapılan İşlemler

Öncelikle doğumdan hemen sonra bebek doğum odasına alınır ve kilo, boy ve baş çevresi ölçümleri yapılarak kaydedilir.

Kimliklendirme amaçlı ayak izi alınır ve antibiyotikli göz merhemi de sürüldükten sonra ilk aşıları da yapılarak bebek temizlenir.

Doğru malzeme ve teknik kullanıldığı sürece bebekten ayak izi alınması işlemi oldukça kısa sürmekle birlikte gayet hijyenik bir şekilde gerçekleşir.

Bazı hastaneler bebeğinizin ayak izini hatıra olarak almanız için bastıracak olsa da burada öncelik bir damga niteliğinde bebeğin kimliğinin belli olmasıdır.

Bebek ayak izi alınırken boya veya mürekkebin su bazlı ve toksinli olmadığından emin olunması gerekir. Bu anlamda bebek ayak izi alınma işlemi esnasında çocuk ve bebek dostu ürünler kapsamında toksin içermeyen boya veya mürekkep kullanılır.

Gmoji ile mesajlaşırken hediye gönder!

Unutma, Gmoji sevdiklerine hediye göndermenin en yeni ve en kolay yoludur. Uygulamayı indirdikten sonra katalogdan dilediğin hediyeyi seçebilir, istediğin sohbet uygulamasından göndererek sevdiklerini şaşırtabilirsin. Şimdi Gmoji’yi keşfet!

Gmoji'yi Şimdi İndir!

1111

Mesajlarında Gerçek Hediyeler Gönder