En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

  • Tahmini Okuma Süresi: 5 dakika

En Yakın Arkadaşa Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

İnsanlar, hayatları boyunca belirli kişilere değer verirler. Bunların başında aileleri gelir, ikinci sırada ise daima arkadaşları vardır. Kimi zaman seni senden daha iyi tanır, seninle birlikte ağlar, güler, sana fikir verir veya senden fikir alır, zor anında daima yanındadır. Günümüz de böyle arkadaşlıkları bulmak oldukça zor olduğu için kıymetini bilmeliyiz. En yakın arkadaşınızın sizin için ne kadar değerli olduğunu kendisine anlatmak için en güzel anlardan biri de doğum günüdür. Arkadaşınız için bu özel günde sevebileceği ve sıradan olmayan bir hediye seçmek oldukça önemlidir.

Öncelikle şunu bilmekte fayda var; arkadaşlığınız ikiniz için de en değerli hediye. Zaten bu kadar değerli olduğu için hediye konusunda bu kadar ince elenip sık dokunuyor. Öncelikle en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi ucuz veya pahalı diye bir ayrım yapmamanız gerekiyor. Karşı taraf için hediyenin ifade ettiği anlam, fiyatından çok daha önemlidir.

İlgi Alanına Yönelik Hediyeler

En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi alırken kendinize ilk şu soruyu sorun; ”Arkadaşım ne sever?”. Arkadaşınızın hangi diziyi veya filmi izlemekten asla sıkılmadığını, hangi sporla uğraştığını, hangi bilgisayar oyununun bağımlısı olduğunu, sevdiği müzik türünü, kısacası ilgi alanlarını biliyorsunuz. Çünkü en yakın arkadaş olmanın bir numaralı kuralı karşındaki insanı tanımaktır. Siz de hediyenizi bu ilgi alanlarına doğru yöneltebilirsiniz.
En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi ne alınır? Arkadaşınız erkek veya kadın olsun öncelikle sıradan olmayın. Mesela arkadaşınızın çok sevdiği müzik grubunun posterini veya izlemeye doyamadığı dizinin baş karakterlerinin yer aldığı bir kahve fincanı almayın. Daha yaratıcı olun.

İhtiyaca Yönelik Hediyeler

21. yüzyılı bir ihtiyaç yılı olarak değerlendirebiliriz. Markalar, insanların hayatlarında olmasa da olur ürünleri bir ihtiyaçmış gibi sunarak talep oluşturuyorlar. Sonra iki kez kullanıp bir kenara atılacak ürünler bir anda deli gibi satılıyor. Bundan mutlaka uzak durmalısınız. Kısa süreli heveslerin kurbanı olmamalısınız. Bunun yerine arkadaşınızın gerçekten ihtiyaç duyduğu bir şey almalısınız. Örneğin, fitnessa yeni başlayan erkek arkadaşınıza bir fitness eldiveni alabilirsiniz veya arkadaşınız kadınsa ona üzerinden çıkartmayacağı bir tayt hediye edebilirsiniz.

Eğlenceli Hediyeler

En yakın arkadaşa doğum günü hediyesi fikirleri arasında belki de en ilginç ve eğlenceli olanı, hiç kullanmasa da bir ömür boyu saklayacağı ve baktıkça sizi hatırlayacağı eğlenceli bir hediyedir. Bu tür hediyelerin manevi değeri daha fazla olduğu için tercih edilir. Mesela ikinizin de hiçbir yerde görmek istemeyeceği bir fotoğrafı tişörte bastırabilirsiniz veya artık antika niteliği taşıyan atarilerden satın alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hediyeler

Arkadaşınızın doğum günü yaklaşıyor ve siz henüz hiçbir şey almadınız veya aklınıza herhangi bir fikir gelmedi. Böyle durumlarda strese kapılmaya gerek yok. Arkadaşınıza verdiğiniz değeri farklı yollarla da gösterebilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında en çok tercih edilen doğum günü hediyeleri kurtarıcınız olacaktır. Belki biraz sıradan olacak ve sizin en yakın arkadaşınıza duyduğunuz sevginin yanında sönük kalacak fakat günü kurtarmanın ve daha iyi kararlar almanın başka çıkar yolu kalmadığında başvurulacak en iyi yöntemdir. Böyle bir durumda en yakın arkadaşa doğum günü hediyesi yapımı da göz önünde bulundurulabilir. Sonuçta emek verilen her iş mutlak bir değere sahiptir.

Hediye Fikirleri

Ne tarz hediyeler alabileceğinizden bahsettik. Bunları biraz da örneklerle desteklemek sanırız daha iyi olacak. Aşağıda kısaca detaylandırdığımız kategoriler genellikle birçok insanı aldığında mutlu edecek hediyeler arasındadır.
– Takı
– Kozmetik
– Forma
– Kulaklık
– Kıyafet

Gmoji ile mesajlaşırken hediye gönder!

Unutma, Gmoji sevdiklerine hediye göndermenin en yeni ve en kolay yoludur. Uygulamayı indirdikten sonra katalogdan dilediğin hediyeyi seçebilir, istediğin sohbet uygulamasından göndererek sevdiklerini şaşırtabilirsin. Şimdi Gmoji’yi keşfet!

Gmoji'yi Şimdi İndir!

1111