Çakmak Hediye Etmek Ne Anlama Gelir?

  • Tahmini Okuma Süresi: 4 dakika

Çakmak Hediye Etmek Ne Anlama Gelir?

Özel bir günde sevdiğiniz bir insandan hediye çakmak aldıysanız bunun ne anlama gelebileceğini hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz kafanızı kurcalayacak birkaç çıkarımımız olacak. Öncelikle çakmak hediye etmek derken, elbette marketlerde satılan sıradan çakmaklardan bahsetmiyoruz. Yalnızca alınacak kişi için özel olarak seçilen bir çakmak anlam yüklü olabilir. Bir çıkarım yapabilmek içinse ne tür bir çakmak hediye edildiğinin bilinmesi gerekiyor.

Hediye Edilebilecek Çakmak Çeşitleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi çakmak hediye edilecekse, sıradan bir çakmak olmamalı. Mutlaka işlevli veya özellikli bir çakmak olmalı. Tabii çakmaklar da kendi içerisinde işlevleri ve özellikleri bakımından üçe ayrılıyor diyebiliriz. Bunların hepsini ayrı ayrı incelemekte yarar var.

1. Zippo

Sigara içenler kadar içmeyenlerin de taşıdığı Zippo, günümüzde en havalı çakmak olarak kabul ediliyor. Zaten fiyatları da ne kadar özel bir çakmak olduğunu gösteriyor. Burada sorulması gereken soru ise ”çakmak vermek ne anlama gelir?” değil, ”Zippo vermek ne almana gelir?”. Zippo, genellikle aralarında bir şeyler filizlenmesi muhtemel kişiler arasında hediye edilir. Sevgililerin ve eşlerin de sık sık başvurduğu bu hediye çeşidi eğer karşı cinsten bir arkadaş tarafından alındıysa, kendisinin size karşı bir şeyle hissettiği çıkarımına varabilirsiniz.

2. Kişiye Özel Çakmak

Kişiye özel çakmaklar da tıpkı Zippo’lar gibi altında yatan bir duygunun açığa çıkmak istemesiyle hediye edilen bir üründür. Fakat burada Zippo’dan farklı bir nüans bulunuyor, yakın arkadaşlar tarafından alınan her kişiye özel çakmakta, size karşı bir şeyler hissettiği çıkarımında bulunmak yanlıştır. Çünkü çok fazla çakmak kaybeden kişilere verilecek en güzel hediyelerden bir tanesi kişiye özel çakmaktır. Ayrıca, yakın tarihte kaybolan çakmaklarla ilgili bir şey konuştuysanız, bu tür bir hediyenin gelmesi muhtemel ve eğlenceli olacaktır.

3. Baskılı Çakmak

Son zamanlarda kullanım yoğunluğu giderek artan baskılı çakmaklar için özel bir his taşınması veya bu hissin baskılı çakmağa atfedilmesi gerekmiyor. Baskılı çakmak, sevdiğiniz herhangi bir sözün, resmin veya bir şeyin üzerinde yer aldığı çakmaktır ve daima yanınızda taşıyabilirsiniz. Dolayısıyla baskılı çakmağa özel bir anlam yüklemek gereksiz olacaktır.

Erkeğe Çakmak Hediye Etmek

Birine çakmak hediye etmek ne anlama gelir?” sorusunun tek başına bir cevabı olmadığı için konuyu ikiye ayırıp cevaplamak daha doğru olacaktır. Erkeğe ve kadına hediye edilecek çakmağın da tıpkı çakmak çeşitleri gibi farklı anlamları bulunur. Erkeğe hediye edilen çakmak, bir tür sevgi göstergesidir. Gün içerisinde özellikle sigara içen erkeklerin en çok kullandığı ürün çakmaktır.

Bir mekâna gidildiğinde sigara paketiyle çakmak daima masanın üzerinde durur. Hediye edilecek bir çakmak, masadaki diğer kişiler tarafından daima fark edilir ve konusu açılır. Konu açıldığında da hediye olduğundan ve kim tarafından alındığından bahsedilir. İşte böyle ince düşünceler yalnızca sizi çok fazla seven ve hayatınızda yer edinmek isteyen kişilerin aklından geçer.

Kadına Çakmak Hediye Etmek

Çakmak hediye etmek ne anlama gelir?” derken yalnızca hediye çakmak erkekler için değil kadınlar için de birçok anlam taşıyabilir. Tabii çok sık karşı karşıya kalınan bir durum değildir çünkü, çakmak hediye etmenin ayrılık getirdiği söylenir. Erkekler bu duruma pek fazla inanmasa da kadınlar için oldukça önemli bir konudur.

Gmoji ile mesajlaşırken hediye gönder!

Unutma, Gmoji sevdiklerine hediye göndermenin en yeni ve en kolay yoludur. Uygulamayı indirdikten sonra katalogdan dilediğin hediyeyi seçebilir, istediğin sohbet uygulamasından göndererek sevdiklerini şaşırtabilirsin. Şimdi Gmoji’yi keşfet!

Gmoji'yi Şimdi İndir!

1111